Monday, October 15, 2007

O czym jest ten blog?

Witam wszystkich, którzy cieszą się z pobytu na zielonej wyspie razem ze swoimi pociechami.
Zycie jest tu niewatpliwie lepsze, ale rowniez nie wolne od trosk i problemow.
Jezeli wiec ktos chcialby porozmawiac na szeroko rozumiane tematy zwiazane z dziecmi to zapraszam tutaj. Moze to bedzie miejsce gdzie mozna pogadac o dzieciach, chorobach, problemach jezykowych, szkolach, przedszkolach. Jednym słowem blog bardzo rodzinny, nastawiony na dzieci i ich potrzeby w Irlandii (choc czasami podzielę się również innymi wiadomościami, jeżeli tylko uznam że są ciekawe). Olbrzymia część informacji została przeniesiona przeze mnie z forum Towarzystwa Polsko - Irlandzkiego, gdzie w okresie od czerwca do listopada 2006 prowadziłam autorski wątek, również pod tytułem "Dzieci w Irlamdii".Zawsze bede powtarzac, ze podjecie decyzji o przeprowadzce do innego kraju jest zdecydowanie bardziej stresujace dla rodzicow z dziecmi.
Co innego mlodzi ludzie, bez meza lub zony, bez dzieci (mozna powiedziec bez obciążeń). Jak się nie uda, to zawsze można wrócić, nic się nie stanie, mniejsza odpowiedzialność, mniejszy stres. Ale w przypadku ludzi z pociechami, jest jeszcze trudniej, niż gdy do Irlandii przyjeżdża pojedyńcza osoba. Poczucie niepewności i nerwy są ogromne. I chyba tylko ktoś, kto sam ma dzieci potrafi to zrozumieć.


W naszym przypadku można powiedzieć, że po pierwsze pomogło to, że byliśmy bardzo zdeterminowani. Po drugie nie jechaliśmy w ciemno. Praca była już załatwiona przed wyjazdem. Po trzecie obydwoje znamy angielski. Po czwarte, nasza córeczka miała w chwili wyjazdu 8 miesięcy, więc nie martwiliśmy się tak bardzo o jej aklimatyzację na wyspie. Poza tym nie widzieliśmy dla siebie i dla naszego dziecka przyszłości w Polsce.

Teraz po dwóch latach spędzonych w Irlandii mogę powiedzieć: to była dobra decyzja, i jeszcze jedno: ZOSTAJEMY.

No comments: